צריך שם דומיין? הנה כל מה שאתה צריך לדעת

מבוא

אם אי פעם רצית להקים אתר משלך, כנראה שנתקלת במונח "שם דומיין". זה נשמע כאילו זה אמור להיות דבר קל להבנה, אבל למעשה זה יכול להיות קצת מבלבל. שם דומיין הוא בעצם כתובת האינטרנט של האתר שלך. לדוגמה, אם הדומיין שלך הוא "example.com", אנשים יכולים לבקר באתר שלך בכתובת https://example.com/. שמות דומיין מורכבים לרוב משתי מילים או יותר - כמו "GoDaddy" - מופרדות בנקודות (נקודות).

מהו שם מתחם?

שם דומיין הוא המקבילה למספר טלפון. זה מה שאנשים משתמשים כדי למצוא את האתר שלך. שם דומיין מורכב משני דברים:

החלק הראשון של כתובת האתר שמגיע אחרי "http://", הנקרא תחום ברמה עליונה (TLD). זה יכול להיות כל דבר מ-".com" או ".org" ועד ".io." או אני." ועוד.

החלק השני של כתובת האתר, שמתחיל ב-"www."

מה ההבדל בין שם דומיין לאתר אינטרנט?

לעתים קרובות מבולבלים שמות מתחם ואתרי אינטרנט או משתמשים בהם לסירוגין, אך יש להם משמעויות שונות מאוד. שם דומיין הוא כתובת לאתר שלך. לדוגמה, שם הדומיין "www.examplewebsite.com" (המכונה לעתים קרובות "כתובת אתר") מפנה אנשים לאתר בכתובת זו כאשר הם מקלידים אותה בסרגל הכתובות של הדפדפן שלהם (התיבה בחלק העליון של חלון הדפדפן שלך) או לחץ על זה בקישור.

אתר אינטרנט הוא מה שאתה רואה כשאתה מקליד שם דומיין (למשל, www.examplewebsite.com). הוא מורכב מקבצים וספריות המאוחסנים במחשב אחד או יותר המחוברים יחד באמצעות חיבור לאינטרנט, כך שכל אחד יכול לצפות בהם בכל דפדפן אינטרנט בכל מקום בעולם מבלי להתקין תוכנה מיוחדת במחשב שלו תחילה - כל מה שהם צריכים זה אינטרנט חיבור! התוכן של אתרים אלה יכול להיות מאמרי טקסט; תצלומים; סרטונים; אנימציות - הכל באמת!

מהו אירוח שם דומיין?

אחסון שמות דומיין הוא השירות המאפשר לך לארח את האתר שלך. זה המקום שבו אתה מאחסן את הקבצים עבור האתר שלך כדי שאנשים אחרים יוכלו לגשת אליו.

אירוח שם דומיין הוא גם המקום שבו אתה מוסיף את קבצי האתר שלך לשם הדומיין שלך. שלב זה חשוב כדי לוודא שאף אחד אחר לא יכול לקחת בעלות על כתובת האתר שלך ולהשתמש בה באתר שלו (כן, זה קורה!).

מה זה TLD?

דומיין העליון (TLD) הוא סיומת בסוף שם דומיין. זה החלק שאחרי www., כגון .com, .net או .org. כאשר אתה רושם את שם הדומיין שלך אצל ספק אירוח כמו HostGator, לעתים קרובות הם יתנו לך מבחר של TLDs לבחירה.

ישנם שני סוגים של TLDs: TLDs גנריים (gTLDs) ודומיינים ברמה העליונה של קוד מדינה (ccTLDs). דומיינים כלליים ברמה העליונה מתייחסים בדרך כלל למיקומים באינטרנט כמו com עבור גופים מסחריים או נטו עבור אתרי אינטרנט הקשורים לטכנולוגיית רשת או מחשבים; ccTLDs מתייחסים בדרך כלל למדינות כמו .ca עבור קנדה או .co עבור קולומביה.

מהם המרכיבים השונים של שם מתחם?

ישנם שלושה מרכיבים עיקריים לשם דומיין:

שם הדומיין הוא החלק בכתובת האתר שלך שמגיע אחרי הנקודה הראשונה בכתובת האתר, כמו http://www.example.com. זה יכול להיות כל מה שאתה רוצה שהוא יהיה ומכיל אותיות ומספרים (ללא רווחים).

הדומיין ברמה העליונה (TLD) נמצא בסוף כתובת האתר שלך, ממש לפני "נקודה" או "נקודה קום" בדוגמה זו. TLD מציין איזה סוג של תוכן אתה מארח באתר שלך - לדוגמה "com" פירושו שימוש מסחרי או עסק; ".edu" מיועד למוסדות חינוך; ".gov" מייצג גופים ממשלתיים; ".net" מיועד לעסקים וארגונים ברשת כמו ספקי אינטרנט, מעצבי אתרים וכו'... ישנם למעלה ממאתיים דומיינים שונים זמינים ברחבי העולם! אתה יכול לרשום כל אחד שאתה רוצה כל עוד אין כבר אחרים שמשתמשים בו!

כיצד אוכל לבחור את ה-TLD המתאים לעסק שלי?

אם העסק שלך חדש, סביר להניח שאתה שוקל לקנות את ה-.com TLD (דומיין ברמה העליונה) עבור האתר שלך. תוכל גם לשקול TLDs אחרים כגון .net, .org או אפילו הרחבה ספציפית למדינה כמו .co.uk או .de.

אם אתה רושם שם דומיין הספציפי לחברה או למוצר שלך (לדוגמה: [שם] ביגוד), אז זה יהיה הגיוני לרכוש את המונח המדויק במלואו כדי שאף אחד אחר לא יוכל לטעון לבעלות על הביטוי הזה ב- מרשתת. רכישת כל השילובים הזמינים של מילים אלו מבטיחה שאף חברה אחרת לא תוכל להשתמש בהן למטרותיהן.

ראוי לציין כאן כי ישנם כמה כללים בסיסיים כאשר עוסקים בדומיינים מסחריים:

שם הדומיין שלך לא יכיל מילים פוגעניות באנגלית או בכל שפה אחרת; אם כן אז זה לא יתאפשר בשום מקום באינטרנט וגם ימנע מאף אחד לחפש את האתר שלך באמצעות גוגל/בינג וכו'...

כמה תווים יכולים להיות בשם דומיין?

שמות דומיין יכולים להכיל עד 63 תווים, אך עדיף לשמור אותם קצרים ככל האפשר.

אותיות ומספרים מותרים בכל תחום. מותרים גם מקפים, מקפים וקווים תחתונים. רווחים אינם מותרים מכיוון שהם אינם תווים חוקיים ב-DNS (מערכת שמות דומיין).

ניתן להשתמש במקפים או בקו תחתון במקום רווחים במידת הצורך; עם זאת, ייתכן שתרצה להימנע משימוש במקפים או בקו תחתון מכיוון שהם עלולים לגרום לבלבול כאשר מישהו מקליד אותם בשורת הכתובת של הדפדפן שלו. לדוגמה: www-dot-example-dot com ידרוש מהמשתמש להקליד שתי מילים יחד במקום מילה אחת המופרדת על ידי מקף בודד; לכן, הדבר עלול לגרום למשתמשים מסוימים לבלבול בעת הקלדת כתובת האתר שלך במקלדת המחשב שלהם בעת ביקור באתר שלך בפעם הראשונה.

כיצד אוכל לרשום את שם הדומיין שלי ב-GoDaddy? (שרת לרישום דומיינים לדוגמה אך זו איננה המלצה דווקא לרשם זה)

כעת, לאחר שבחרת את שם הדומיין שלך ובדקת זמינות, הגיע הזמן לרשום את הדומיין שלך!

הירשם לחשבון GoDaddy. זה הכרחי רק אם אתה רוצה לנהל את החיוב שלך באינטרנט; אחרת, אל תהסס לדלג על שלב זה. עם זאת, אם תחליט ליצור חשבון, זה יקל על הכל בעתיד (למשל, שינוי שרתי השמות באתר).

האם אני יכול לרשום דומיין שאני מוצא זמין באתר של מישהו אחר?

אתה תמיד צריך לבדוק את זמינותו של שם דומיין לפני שאתה רוכש אותו. אתה יכול לעשות זאת באמצעות בודק הדומיינים של GoDaddy, או על ידי מציאת בודק זמינות דומיינים באינטרנט.

האם אוכל לקבל החזר אם אשנה את דעתי לגבי רכישת הדומיין שלי?

אם תשנה את דעתך לגבי הרכישה שלך בתוך 60 יום מתאריך הרכישה, תוכל לבקש החזר. להלן תנאים שחייבים להתקיים:

אתה חייב להיות הרוכש המקורי של שם הדומיין (לא מישהו שקיבל מאוחר יותר זכויות על ידי GoDaddy).

עליך לבקש החזר בתוך 60 יום מתאריך הרכישה (לאחר מסגרת זמן זו, החזרים כספיים אינם זמינים).

בטח לא השתמשת בשם הדומיין; אם היא הוקצתה משנה, לא ניתן להחזיר אותה להחזר בשום פנים ואופן.

שמות דומיינים יכולים להיות יקרי ערך עבור העסק שלך.

שמות דומיין הם הדבר הראשון שאנשים רואים כשהם מבקרים באתר האינטרנט שלך. לעתים קרובות הם גם הנכס היקר ביותר שיהיה לך, אז כדאי להקדיש זמן לחשוב איזה סוג של שם דומיין מתאים לך ביותר.

גם שמות דומיינים יכולים להיות מקור הכנסה! יש הרבה חברות שימכרו לך דומיינים באלפי או אפילו מיליוני דולרים. אם תקלוט שם דומיין סופר קצר וקליט (כמו "גוגל"), אין שום דבר שמפריע לחברות אחרות לנסות לקנות אותו ממך בכל עת בעתיד — וייתכן שהן יציעו לא מעט עבורו גם כן!

יש להתייחס לשמות מתחם כחלק חשוב באסטרטגיית המיתוג שלך. חשוב שהם ישקפו את מי שאתה ועדיין קל מספיק לזכור כך שאנשים יוכלו למצוא את מה שהם מחפשים במהירות במנועי חיפוש כמו גוגל או בינג.

אם יש שם דומיין טוב, לא רק עוזר באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO); כתובת אינטרנט אטרקטיבית גם מקלה על לקוחות פוטנציאליים שמבקרים באתר שלך בטעות כי מישהו צייץ על לאן עוד אוכל ללכת?

סיכום

אנו מקווים שלמדת משהו חדש על שמות דומיין ועל תהליך רכישת אחד. גם אם כבר יש לך אתר אינטרנט, אולי הגיע הזמן לשקול אפשרות אחרת - או לפחות לבדוק כמה חלופות! שם דומיין הוא חלק חשוב מזהות המותג שלך, אז כדאי להקדיש זמן כדי למצוא אחד טוב. אם אתה לא חושב שזה מתאים לך כרגע, גם זה בסדר; לכולנו יש סדרי עדיפויות שונים כשזה מגיע לפתיחת העסקים שלנו. אבל אם תחליט שקניית שם דומיין הגיונית עבור המטרות העסקיות שלך (והתקציב), אז אנו מאחלים לך את הטוב ביותר במציאת משהו נהדר!
 
אם זקוקים לייעוץ פרטני או דיוק נוסף לגבי העסק שלכם או כבר יש לכם אתר אך זקוקים לדחיפה שיווקית, יש לנו בדיוק את המוצרים שאתם צריכים
x

#{title}

#{text}

#{price}