איך לכתוב את המאמר המושלם באתר שלך

להלן המדריך המלא כיצד לכתוב פוסט בבלוג בצורה נכונה ואפקטיבית

1. תאר את הפוסט שלך

תיאור הפוסט שלך הוא דרך מצוינת לארגן את המחשבות והרעיונות שלך לפני שאתה מתחיל לכתוב. זה ישמור אותך על המסלול ויוודא שהכל יזרום יפה מנושא אחד למשנהו.

רשום כמה נושאים ברמה גבוהה שיעשו פוסטים טובים בבלוג, כמו:

עבור כל אחד מהנושאים הללו, חשבו על מה תוכלו לכתוב בפסקת מבוא או שתיים (500 מילים). זה יעזור לך להבין היכן הפוסט צריך להתחיל ולהסתיים וכן כמה מידע הוא צריך לכלול (או לא).

ודא שכל פסקה מכסה רעיון עיקרי אחד ואל תסתובב עם נקודות משיקים אלא אם כן הם נחוצים כדי להסביר משהו אחר בפירוט רב יותר!

2. כתוב כותרת שמחייבת את הקוראים לקרוא

כתוב כותרת שמחייבת את הקוראים לקרוא.

שמור את זה קצר ולעניין. כותרת צריכה להיות באורך של לא יותר מ-60 תווים (כולל רווחים). כותרות פוסטים טיפוסיות בבלוג הן באורך 20-30 תווים, כאשר 25 הוא האורך הנפוץ ביותר.

כלול מילות מפתח בכותרת שלך במידת האפשר - הן יקלו על אנשים למצוא אותך מאוחר יותר במנועי חיפוש כמו גוגל ובינג, והן יעזרו להגדיל את הקליקים מפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ולינקדאין. לדוגמה: "כיצד לכתוב פוסט בבלוג" ולא "מדריך כיצד לכתוב פוסט בבלוג".

אם אתה כותב על מספרים (כמו "10 צעדים"), כלול אותם בכותרת שלך כדי שאנשים יוכלו לסרוק את העדכונים שלהם במהירות מבלי ללחוץ על כל קישור רק כדי לראות מה חדש. לדוגמה: 10 שלבים לכתיבת פוסט בבלוג במקום איך לכתוב פוסט בבלוג בעשרה צעדים פשוטים!

3. כתבו הקדמה משכנעת שמחברת את הקוראים

ההקדמה היא חלק קריטי בפוסט בבלוג שלך, כי זה מה שגורם לקוראים להמשיך לקרוא. זה צריך להיות קצר, נוקב ולהציע סוג של קרס כדי לעורר את עניין הקורא.

הנה כמה רעיונות לכתיבת מבוא מרתק:

השתמש בנתון או עובדה משכנעת שממחישה את חשיבות הנושא שלך. דוגמה: "כל שבוע, 2 מיליון אמריקאים סובלים מדיכאון".

שאל שאלה שגורמת לקורא לרצות לגלות יותר. דוגמה: "האם אתה מחפש דרכים להגביר את הפרודוקטיביות בעבודה? המשך לקרוא!"

צטט מישהו שיש לו סמכות בתחום הנושא והשתמש במילותיו כאישור לרעיונות שלך (תוכל גם לכלול מידע זה בסוגריים). דוגמה: "תמיד ידענו שיש משהו מיוחד בחתולים - פשוט לא ידענו כמה אנחנו צודקים." -ג'יימס א גארפילד, נשיא ארצות הברית (1881-1885)

4. השתמש בפסקאות קצרות, בכותרות משנה ובמשפטים בודדים

חשוב להשתמש בפסקאות קצרות, כותרות משנה ומשפטים בודדים כדי שהפוסט בבלוג שלך יהיה קל לקריאה.

לדוגמה, אם אתה כותב פסקה שיש בה שני רעיונות, הם צריכים להיכתב כשני משפטים נפרדים. אתה יכול גם להוסיף כותרות משנה לאורך הפוסט אם יש לך מספר קטעים או נושאים לכסות.

הנה דוגמה למה לא לעשות: "יצאתי לדייט הראשון שלי עם בחורה בשם סינדי אתמול בלילה. היא הייתה ממש נחמדה והיה לנו כיף ביחד בארוחת הערב אבל במקום להזמין אותי שוב היא נפרדה כשחזרנו הביתה ואז נסעה במכונית שלה לפני שהספקתי לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה או כל דבר אחר אז אני מניח שהיא לא אני לא אוהב אותי מאוד, מה שאומר שאולי אני צריך להפסיק לנסות כי החיים מבאסים לפעמים..."

5. כתוב בנימה אישית ושיחה

תעשה את זה לאישי.

זהו המכשול הגדול ביותר עבור סופרים חדשים. קל לרצות להיות רשמי ומקצועי, אבל אתה צריך לוודא שהקוראים שלך מרגישים מחוברים אליך ככותבים ומפתחים של תוכן. אם הם לא מרגישים מחוברים למה שכתבת, הם לא יהיו מעוניינים לקרוא יותר או לחזור שוב בעתיד.

שמרו על משפטים קצרים ופשוטים:

קשה לעקוב אחר משפטים ארוכים לקוראים, אז נסה לעשות כל משפט קצר ככל האפשר מבלי לאבד משמעות או הקשר (זו הסיבה שאני משתמש בכדורים לאורך הפוסט הזה בבלוג). ניתן להוסיף פסיקים בין מילים או ביטויים במידת הצורך; רק תהיה בטוח שהם לא משנים את המשמעות של מה שאתה אומר בצורה קיצונית מדי!

6. כלול תמונות או סרטונים מועילים

אחת הדרכים הטובות ביותר להפוך את הפוסטים בבלוג שלך למושכים יותר היא על ידי הכללת תמונות או סרטונים מועילים.

למה? הוכח כי תמונות וסרטונים מגבירים את המעורבות במדיה החברתית ומובילים יותר תנועה לאתר שלך.

דוגמאות: אם אתם כותבים פוסט על איך להכין את כוס הקפה המושלמת, הוסיפו כמה תמונות של הציוד שלהם (ואולי אפילו סרטון). אם אתה מדבר על כספים אישיים, כלול כמה תמונות של כמה כסף אנשים חסכו עם עצות התקציב שלהם.

כלים: Canva הוא כלי קל לשימוש המאפשר למשתמשים ליצור עיצובים גרפיים רבי עוצמה ללא עלות!

7. השתמש בדוגמאות במהלך הפוסט שלך

עכשיו כשאתה יודע מה זה פוסט בבלוג ואיך לכתוב אחד, בוא נדבר על איך לוודא שתוכן הבלוג שלך יעיל ככל האפשר.

ראשית, השתמש בדוגמאות לאורך הפוסט שלך. זה יעזור לקורא להבין את הרעיון שאתה מנסה להסביר ויקל עליהם לקשר את מה שהוא קורא בחזרה לחוויות אמיתיות משלהם. אם אפשר, כלול צילומי מסך או תמונות בכל דוגמה כדי שיהיה להם משהו קונקרטי שהם יכולים להסתכל עליו בזמן הקריאה (זה מועיל במיוחד עם הוראות). דרך מצוינת נוספת להמחיש את דבריך היא באמצעות דוגמאות קצרות; נסה לציין בעיה תחילה ולאחריה דוגמה כיצד ניתן לפתור אותה ביעילות - לדוגמה: "אם אי פעם היית מתוסכל מלנסות למצוא מחירים נמוכים על מוצרים באינטרנט," ולאחר מכן קישור המוביל לכאן המספק עצות שימושיות עבור למצוא את המחיר הטוב ביותר לכל דבר, החל מבגדים ועד לבתים או מכוניות." במידת האפשר, כלול הצעות מחיר ממומחים שמסכימים עם כל הרעיונות המוצגים כדי להסביר עוד יותר מדוע הרעיונות הללו חשובים כל כך!

8. קישור לפוסטים אחרים או מקורות חיצוניים כדי לספק קריאה נוספת לקהל שלך


אחת הדרכים הטובות ביותר לספק קריאה נוספת היא על ידי קישור (או "קישור") למקורות אחרים הרלוונטיים לפוסט בבלוג שלך. אתה יכול לקשר חזרה לפוסטים הקודמים שלך, אבל גם לשקול קישור לבלוגים אחרים שכתבו על אותו נושא. זה יעזור לך לבנות את האמינות שלך ולהראות שאתה בקיא בנושא, ובמקביל יכוון את הקוראים שעשויים להתעניין בקריאה נוספת היכן הם יכולים למצוא אותו.

כתיבת פוסטים בבלוג עלולה להיות מאתגרת, אבל הכלים, המשאבים והמתאר הנכונים יהפכו את העבודה שלך להרבה יותר קלה כך שתוכל להשקיע יותר זמן במה שאתה אוהב!

כתיבת פוסטים בבלוג עלולה להיות מאתגרת, אבל הכלים, המשאבים והמתאר הנכונים יהפכו את העבודה שלך להרבה יותר קלה כך שתוכל להשקיע יותר זמן במה שאתה אוהב!

הנה כמה טיפים לכתיבת פוסט בבלוג:

כתוב כותרת מושכת שתגרום לקוראים לרצות לקרוא עוד.

השתמש בפסקאות קצרות, כותרות משנה ומשפטים בודדים.

כתוב בנימה לא רשמית, חביבה ושיחה.

כלול תמונות או סרטונים מועילים לאורך הפוסט (ואל תשכח לתת קרדיט היכן שצריך קרדיט).

השתמשו בדוגמאות לאורך הפוסט (ואל תשכחו לתת קרדיט היכן שצריך קרדיט).

קישור לפוסטים אחרים או מקורות חיצוניים עם מידע רלוונטי בכל התוכן שלך (ואל תשכח לתת קרדיט היכן שצריך קרדיט). 
אין לכם כוח, חשק או פשוט רוצים שמשהו מקצועי יכתוב לכם את הפוסטים באתר שלך? יש לנו בדיוק את המוצר המתאים עבורך 
x

#{title}

#{text}

#{price}